Open menu

Сарадња са школама и факултетима

ERASMUS ПОВЕЉА ЗА ВИСОКО ОБРАЗОВАЊЕ 2021-2027 (српски)

ERASMUS ПОВЕЉА ЗА ВИСОКО ОБРАЗОВАЊЕ 2021-2027 (енглески)

Висока медицинска школа струковних студија „Милутин Миланковић“, настоји да прошири своју међународну сарадњу са Високошколским установама из региона, као и из земаља Европске Уније. Основни циљ успостављања међународне сарадње јесте размена искустава, научно-истраживачки рад, размена студената, као и друге активности значајне како за школу, тако и за њене студенте.

Од 2017. године Висока медицинска школа „Милутин Миланковић“ потписница је Меморандума о међународној сарадњи са :

• Високом техничком школом из Бјеловара, Република Хрватска ;
    • Високом медицинском школом здравства из Добоја, Република Српска, Босна и Херцеговина

Од 2016. година Висока медицинска школа „Милутин Миланковић“ потписница је Меморандума о међународној сарадњи са следећим Високошколским установама:

• Факултетом за здраствене веде Ново Место, Словенија
    • Високом шолом за здравствене веде Словењ Градец, Словенија
    • Powiślańska Szkoła Wyższa, Пољска

У оквиру Erasmus+ Programa, потписан је Inter-institutional  agreement 2016/2017 - 2020/2021 between institutions from programme and partner countries са Медицинским Универзитетом Пловдив, Бугарска.

Сарадња са школама у Брајтону и Битољу

Од 2014. године Висока медицинска школа „Милутин Миланковић“ је и потписница билатералних меморандума о сарадњи са Високом медицинском школом за медицинске и акушерске сестре Универзитета у Брајтону, Велика Британија и Високе медицинске школе у Битољу, Македонија.

Сарадња са Велеучилиштем у Бјеловару, Хрватска

У оквиру Ерасмус пројекта КА107 у новембру 2018. године, наставници ВМШСС “Милутин Миланковић” проф. др. Гордана Арсић Комљеновић, директор Школе и мр Лидија Миленовић, гостовале су на Велеучилишту у Бјеловару, стручни студиј Сестринство.
    На округлом столу под називом "Сличности и разлике образовања у сестринству", за бројне студенте и наставнике мр Лидија Миленовић је имала излагање на тему ”Имплементација процеса здравствене неге”.

Стручна посета Пољској

Представници наше Високе медицинске школе струковних студија „Милутин Миланковић“ били су у посети Факултету здравствених наука у  Пољској, у граду Плоцк.

У оквиру Erasmus+ пројекта КА107, који се односи на оспособљавање особља, представници Високе медицинске школе струковних студија „Милутин Миланковић“, мр сц. Јасмина Радојловић, предавач и др стом. Стефан Микић, помоћник директора за наставу, боравили су у петодневној посети Факултету здравствених наука, који је у саставу Државног Универзитета примењених наука (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa) у Плоцку, у Пољској.

Током боравка, упознали су се са начином рада на овој високошколској установи, а такође су посетили и регионалну болницу. На крају посете, уручени су им сертификати за учествовање у Erasmus+ програму.

Висока медицинска школа струковних студија
    "Милутин Миланковић" Београд

Црнотравска 27
    11000 Београд

Тел: +381 11 3530-600
    Факс : +381 11 3530-642

Где смо?

Бонитет

ERASMUS повеља

© 2023. ВМШСС "Милутин Миланковић". Сва права задржана.